Farkaslaka községben is emelkedik a hulladékszállítási díj mértéke

Tisztelt lakók, az e havi számlával kaptak egy értesítést, amelyben az RDE Harghita hulladékgazdálkodási vállalat közli az ügyfelekkel, hogy községünkben is drágul a szemétdíj. Az utóbbi időben nagyon sok Hargita megyei településen már drágítottak a szolgáltatók. Körösfőy Sándor, az RDE Harghita hulladékgazdálkodási vállalat vezérigazgatója egy korábbi nyilatkozatában elmondta, hogy az áremelést az indokolja, hogy tavaly januártól minden egyes tonna vegyes hulladék lerakása után 30 lejt, míg idén januártól 80 lej körkörös gazdasági hozzájárulást kell fizetni a Környezetvédelmi Alapba. A legutóbbi tanácsülésen részt vett az RDE Harghita Kft. munkatársa is, akitől megtudtuk, hogy idővel csökkenhet ismét a díjszabás, de csak akkor, ha községünkben is a szelektíven gyűjtött hulladék mennyiségét legalább 50%-ra növeljük, ezáltal a véglegesen lerakott háztartási szemét mennyisége csökken, így kevesebb lerakási illetéket kell fizetni a Környezetvédelmi Alapba. Az új díjszabás 2020. december 1-től lép érvénybe. (2020. dec.09.)