Iskolás gyerekekkel a tisztább környezetért!

Farkaslaka községben is elsősorban a felnövekvő generáció környezettudatosságra nevelése volt a fő célja annak a takarítási délelőttnek, amellyel községünk tanintézményei bekapcsolódtak a Környezetvédelmi Minisztérium országos takarítási kampányába. Ezt 2022 május 6-án, pénteken szervezte meg a helyi önkormányzat, karöltve a Tamási Áron Általános Iskola és a székelyszentléleki Dr. P. Benedek Fidél Általános Iskola vezetőségével.  A résztvevő gyerekeknek, pedagógusoknak köszönhetően megtisztult lakókörnyezetünk. Községünk településeinek utcáit, az út menti árkokat megszabadították az oda nem illő hulladékoktól. A helyszíneken az látszott, hogy nincs sok szemét a közterületeken, a korábbi évek hasonló akciói idején sokkal hamarabb teltek a zsákok. Ennek ellenére a lelkes résztvevőknek köszönhetően - és a szemetelők miatt- mégiscsak megtelt több nagyméretű szemeteszsák.