Készül Farkaslaka község fejlesztési stratégiája

Február 16-án, kedden, a farkaslaki Tamási Áron Művelődési Otthonban, a készülő Farkaslaka község településfejlesztési stratégia megvalósításával kapcsolatban interjúra, konzultációra hívták községünk településeinek, különböző szakterületein dolgozó lakóit. A csíkszeredai Develo Group Consulting fejlesztési tanácsadó cég munkatársai többek között az egyházak, vállalkozók, közbirtokosságok, mezőgazdászok, sport és civil szervezetek képviselőivel, továbbá a turisztikai, az egészségügyi és a tanügyi ágazatban dolgozókkal készítettek interjúkat. Javaslatokat, észrevételeket, véleményeket rögzítettek arról, hogy a következő időszakban milyen fejlesztéseket, beruházásokat kellene tervezni, elindítani és megvalósítani községünkben, melyek lennének a helyi prioritások és érdekek a megjelentek véleménye szerint. A tervezői munka következő szakaszában egy online kérdőívet is készítenek e témában a tanácsadó cég munkatársai, amit majd közzéteszünk oldalunkon is, és a lakók, azt kitöltve, kinyilváníthatják saját véleményüket is a községünk fejlesztésével kapcsolatban. (2021. febr. 17.)